zlaté mlieko pre zlatých ľudí

Nie nadarmo sa hovorí, že kurkuma je kráľovná všetkých korenín. Chodí odetá v zlatej róbe, hypnotizujúco vonia a z bezodného kalicha napája svojim zlatým mliekom. V prírodnej holistickej medicíne jej prináleží popredné miesto a ajurveda ju od nepamäti velebí pre jej liečivé schopnosti. Kurkuma je dáma! Jedným dúškom z vás spraví nadčloveka odolného voči symptómom stárnutia, útokom baktérií či infekcií, bytosť so zamatovovou pokožkou a žiarivo žltými zubami!
Zlaté mlieko sa pilo už od čias klasickej indickej medicíny. Recepty na jeho prípravu sa rôznia, avšak ich základ tvorí koreň kurkumy vyvarený v mlieku. My vám zlaté mlieko ponúkame v čerstvej neprevarenej forme. Spolu s liečivým medom a vábivou vôňou škorice vám bude zaručene chutnať lepšie ako kvapky na kašeľ.


POTREBUJETE:

o čosi menej ako 1/2 hrnčeka tekvicových semiačok (dopredu ich namočte do vody na cca 6-10 hodín a potom dôkladne prepláchnite)
2 hrnčeky vody
2-3 polievkové lyžice medu alebo agáve (podľa chuti)
5-6 cm dlhý koreň čerstvej kurkumy (môžete nahradiť 1/2 čajovej lyžičky sušenej kurkumy)
1/2 čajovej lyžičky škorice

Pred použitím čerstvú kurkumu očistite škrabkou na zemiaky. Ak máte vysokovýkonný mixér, stačí, keď ju do mlieka pridáte nakrájanú na menšie kúsky. V prípade bežného mixéru ju najprv najemno nastrúhajte.

Z vody a tekvicových semiačok si pripravte základné mlieko. Podrobný postup nájdete v našom staršom príspevku tu. Hotové mlieko nalejte späť do mixéra a pridajte kurkumu, med a škoricu. Všetko spolu dobre rozmixujte.

TAJNÝ TYP: Zlatý človek pije zlaté mlieko dva krát denne.