tekvicové wrapy

Plnené wrapy sú skvelý obed so sebou. Vyleštite si svoj obľúbený ‘lunch box’, nachystajte wrapy a keď si budete na nich pochutnávať, nemajte kolegom za zlé, ak si budú mysliet, že ich máte z fast foodu ;)

POTREBUJETE:

1 veľká tekvica
150g ľanových semiačok
50g slnečnicových semiačok
50g pohánkových chrumiek (naklíčená a dehydrovaná pohánka)
1 červená cibuľa
1-1.5 čajovej lyžičky morskej alebo himalájskej soli
1 veľká hrsť čerstvého tymiánu alebo 1 polievková lyžica sušeného tymiánu (bonus)
1 polievková lyžica sumaku alebo strúhanej limetkovej kôry (bonus)

Tekvicu ošúpte škrabkou na zemiaky, nakrájajte na menšie kocky a spolu so soľou rozmixujte na kašu.

V mlynčeku na kávu pomeľte ľanové semiačka, slnečnicové semiačka a pohánku. Cibuľu nakrájajte na tenké pásiky a ak máte čerstvý tymián, zbavte ho hrubých stoniek.

Pomleté semiačka pridajte k tekvicovej zmesi a všetko spolu premiešajte. Pridajte tymián, prípadne sumak alebo limetkovú kôru a nadrobno nakrájanú cibuľu. Opäť všetko spolu jemne premiešajte.

Hotové cesto natrite na sitá vystlané teflexovou fóliou v dehydrátore. Ak chcete, aby boli výsledné wrapy mäkké a ohybné, je dôležité, aby ste cesto naniesli v hrúbke asi 7-8mm. Bude sa vám zdať možno príliš hrubé, no tým, že tekvica obsahuje vysoký podiel vody, počas sušenia klesne hrúbka zhruba na polovicu.
Wrapy sušte pri teplote 45 stupňov asi 17 hodín a po 10 hodinách ich môžete otočiť na druhú stranu. Dĺžka sušenia je vždy len orientačná a závisí od typu dehydrátora a celkovej teploty a vlhkosti vzduchu.

Keď sú wrapy hotové, nakrájajte každý plát na štyri štvorce a zabaľte do nich, čo komora práve dá. V chuťových otázkach sa fantázii medze nekladú.