kráľovská ovsená kaša

Na úplnom západe európskeho kontinentu, tam, kde vpravo znamená vľavo a vľavo znamená vpravo, sa rozprestiera kráľovský ostrov, ktorý spoznáte podľa toho, že jeho obyvatelia nechávajú na noc pootvorene okná a na raňajky zbožňujú ovsenú kašu.
Stravovacie návyky tu totiž silno súvisia s miestnou mikroklímou, v ktorej celý rok prevláda obdobie ovsených vločiek. Ich sezónu pocítite podľa toho, že krajinou poletujú zdola nahor a sú úplne všade. Na kabátoch, vo vlasoch, či na tanieroch. A práve preto, keď si na noc necháte pootvorené okná, ráno vás budú čakať kráľovské raňajky z čerstvo naviatych vločiek. Vikingovia by boli nadšení!

POTREBUJETE:

1 hrnček nahého ovsu
2 malé bodkovane banány alebo 1.5 veľkého (čím viac hnedých bodiek, tým lepšie)
1/2 hrnčeka orechového mlieka (môžete nahradiť čerstvou ovocnou šťavou alebo vodou)
3 polievkové lyžice sušeného kokosu + čosi navyše na posypanie
hrsť drvených mandlí
med alebo agáve
kiwi (pripadne akékoľvek iné obľúbené ovocie)

Ovos namočíte na 10 – 12 hodín do vody, najlepšie cez noc, a ráno ho už len poriadne prepláchnete. Rozmixujete ho spolu s banánmi, sušeným kokosom a mliekom.

Po pár minútach mixovania dosiahnete nádhernú, jemne hrudkovitú kašu, konzistenciou pripomínajúcu klasickú varenú ovsenú kašu.

Stačí ju už len naservírovať do obľúbených raňajkových misiek, posypať sušeným kokosom a mandľami, pridať kiwi a poliať trochou medu či agáve.

TAJNÝ TIP: Nezabudnite si na noc otvoriť okná a ráno pustiť v magnetofóne tú správnu kazetu, nakoľko návrat k nim je priam magnetický. Tak ako k skutočnému jedlu.