grécky šalát zo stredu zeme

Ovocie aj zelenina vďačia za svoju farebnú príťažlivosť dômyselnému systému korienkov, ktoré spletitými tunelmi cestujú k najvýznamnejšej farbiarni na svete. Tá sa nachádza priamo v strede Zeme a je dôverne stráženým pokladom, ku ktorému má prístup len botanická časť ríše. Skrytá farbiareň je oázou pigmentových kúpeľov, v ktorých si rastliny obmývajú špičky unavených korienkov a nasávajú späť potrebné farbivá. Zelený chlorofyl, žlté, oranžové, či červené karotény a modré, červené alebo fialové antokyaníny. Všetky z nich sú odvekými dodávateľmi šarmantnosti, energie a životodárnych schopností.
Oplatí sa vedieť, že kaleidoskopicky namiešané šaláty z lahodných botanických elementov dodávajú rovnakú mieru krásy ako pigmentový kúpeľ v strede Zeme. Majú totiž spoločný pôvod: magickú moc farieb.

POTREBUJETE:

cherry paradajky
olivy
šalátovú uhorku
červenú cibuľu
feta syr (inšpirujte sa našou raw verziou z para orechov)
lístky čerstvej mäty
olivový olej
limetku
čierne korenie
soľ

Aj tu platí zásada, že čím kvalitnejšie suroviny zoženiete, o to budete bližšie k stredu Zeme a šalát bude lepšie chutnať. Zvyšok je už len otázkou piatich minút strávených v kuchyni spolu s nožíkom a doštičkou na krájanie.
Paradajky, olivy, uhorku a syr nakrájajte na menšie kúsky. Pridajte cibuľu nakrájanú na tenké kolieska, šťavu z kúsku limetky, olivový olej, soľ a čierne korenie a všetko spolu jemne premiešajte. Prizdobte lístkami z čerstvej mäty a vydajte sa na cestu do stredu Zeme. Pigment bude váš kráľ a svet dostane kaleidoskopické okuliare.