kakaová granola

Toto budú zaručene najlepšie sladké raňajky, aké ste doposiaľ jedli. Chrumkavá granola, ktorá bez pochýb vytlačí všetky komerčné a zdravotne závadné granoly aj z tej najstrašideľnejšej špajzy.
Množstvo pokojne zdvojnásobte alebo strojnásobte, pretože jej budete potrebovať veľa. U nás má kakaová raw granola čestné miesto na poličke trvalých obyvateľov špajzy a to je počet miest obmedzený!

POTREBUJETE:

3 veľké banány (najlepšie, keď už majú hnedé bodky)
3 hrnčeky pohánkových chrumiek (naklíčená a dehydrovaná pohánka)
150 ml raw kakaa
2 polievkové lyžice škorice
2 polievkové lyžice obľúbeného sladidla (bonus)

Banány rozmixujete v mixéri spolu s kakaom a škoricou. Ak chcete, môžete aj jemne prisladiť. My sme pridali dve lyžice xylitolu. Do kakaového krému primiešate pohánku a necháte asi 30 minút stať. Ak viac, nevadí. Pohánka sa takto napije zmesou a jemne zmäkne.

Chuťovo neodolateľnú zmes pohánky a krému natriete na pláty v dehydrátore a sušíte pri teplote 45 stupňov asi 17 hodín. Počas prvých 40 minúť môžete nastaviť dehydrátor na teplotu 55 stupňov a potom znížiť na 45. Po desiatich hodinách stiahnite teflexy a granolu otočte na druhú stranu.

Keď je granola vysušená, nalámte ju na menšie kusy a odložte na čestné miesto do špajze. Chutí výborne ako samotný ‘snack’, hoci my ju máme najradšej na raňajky, zaliatu orechovým mliekom a s ovocím. Skúste maliny!